+90 212 654 94 24

Sosyal Medyada Biz}

Sahne Perdesi Modelleri

Sahne Perdesi Modelleri

Sahne Perdesi Modelleri

Sahne Perdeleri mekana estetik bir görünüm kazandırır ve daha hoş görünmesini sağlar. Genellikle %100 Sahne Perdesi Kumaşı akustik özellikleri sebebi ile kadife tercih edilmektedir. Sahne Perdesi kumaşı,Din 4102 B1 alev almazlık normuna uygun bir biçimde olmalıdır. Birden fazla renk seçeneği ile sahip olabileceğiniz bu sahne perdeleri ile bulunduğunuz ortama daha hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

sahne-predesi

Motorlu Sahne Perdesi

motorlu-sahne-perdesi

Motorlu Sahne Perdesi

Mekanda kullanılan kumaş ve metraja göre en uygun motor kullanılarak projelendirme yapılır. Kullanılan motorlar düzgün çalışma ve sağlıklı bir sahne ortamı açısından kaliteli olanlardan seçilerek çalışma sırasında kesinlikle herhangi bir ses çıkartmamakta, dikkat dağıtıcı etkenler yaratmamaktadır. Manuel olarak çalışan perdelerde perdeleri dengeli ve düzenli olarak açmak kesinlikle mümkün değil ve oldukça zahmetli bir uygulamadır. Motorlu perdeler bu sorunu tamamen ortadan kaldırmakta daha kaliteli bir kullanım türü sunmaktadır.

Yukarı Açılan Sahne Perdesi

 Yukarı Açılan Sahne Perdesi motorlu ve motorsuz olarak kullanılabilmektedir. Bu perdede balon şeklinde bir toplama gerçekleşmektedir. Adı yukarı-acilan-sahne-perdelerisinema perdesi olarak da bilinmekte ve sıkça duyulmaktadır. Yukarı doğru toplanan bu perde toplanırken oldukça hoş bir görüntü oluşturur ve bu görsellik açısından sahnede önemli olduğundan oldukça tercih edilen bir perde modelidir. Tek parça olarak kapama sağladığından akustik ses açısından da çok sık bir şekilde tercih edilen perde modelleri arasında yerini almıştır.

 

Valans Perdesi

valans-perde-modelleri

 

Sahne perdesinin hemen önünde yer alan taç perdesidir. Sahne perdesi ile aynı renk aynı cins kumaştan imal edilir. %100 büzgülü Valans perdesi kumaşı Din 4102 B1 alev almazlık normuna uygun bir şekilde olmalıdır. Çeşitli Sahne Perdesi Modelleri ile sizde uygun fiyatlı kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz.

 

İki Yana Açılan Sahne Perdesi

iki-yana-acilan-sahne-perdesiİki yana açılan Sahne Perdesi Modellerinde motorlu ve motorsuz şekilde uygulanabilmektedir. Tabi motorlu olanlar günümüzde daha çok tercih edilmekte ve büyük bir ilgi görmektedir. Motorlu uygulamaları metraja ve kg cinsi üzerinden uygulanan bir kaç işlem sonrasında kullanılabilir hale getirilmektedir. Uzun metraja sahip olan ve kg açısından ağır olan perdeler çift motor ile desteklenerek daha sağlıklı bir çalışma şekli elde edilmektedir. Manuel sistemlerde kalın halatlar yardımı ile açma kapama işlemi yapılabilmektedir.

15 Mart 2016
1.989 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN